Személyes háttér
Azt hiszem egyetérthetünk abban, hogy a mai munkaerőpiacon a jó munkaerő megtartása a legtöbb szervezet számára az egyik legfontosabb cél. A magam részéről a coaching fontosságát már sok évvel ezelőtt felismertem, mind a magánéletben, mind a munkában. Ahogyan pedig néhányan már tudjátok, nemrég újra visszaültem az iskolapadba és jelenleg a Corvinus belső vállalati és executive coach képzésén tanulok. Miért?
Íme három ok:
Szeretnék példát mutatni abban, hogy nem csak elvárom el a fejlődést, hanem én magam is teszek a saját fejlődésemért.
Szeretném a jövőben a szakmai és etikai szempontok betartása mellett vezetői tapasztalataimat másokkal is megosztani.
A coaching erejét és előnyeit, a vezetői működésem során már megtapasztaltam.
Mi (nem) a coaching valójában?
A coach nem mindentudó, aki szakmai ötletekkel, tanácsokkal áll elő a kliens elakadásait érintő témákban. A coach támogatja ügyfelét a fejlődésében, a haladás irányának megtalálásában, kíséri és segíti a változás nehéz útjának megtételében.
A coach vagy coaching szemléletű vezető tehát nagy szerepet játszik a munkavállaló magasabb szintű teljesítményének elérésében, valamint a felmerülő munkahelyi problémák megoldásában.
Milyen területeken, segített a coaching szemlélet bevezetése?
munkatársakkal való közös hang kialakításában
együttműködés fejlesztésben
napi konfliktusok kezelésében
döntési helyzetekben
stresszes helyzetek csökkentésében
szervezeti átalakításban
feladatok delegálásában
work-life balance
A coaching szemlélet tulajdonképpen a cég munkavállalóiba vetett bizalom gyakorlása, hiszen a coachee támogatást kap akár egy nehézség leküzdéséhez, egy következő karrierlépcső megugrásához, vagy egy új szerepkörrel járó kérdések megvizsgálásához.
Tapasztalataim szerint a coaching hozzájárulhat egy kellemesebb munkahelyi légkör kialakításához. Egy olyan atmoszférához, melyben a csapattagok nem a felmerülő problémára, hanem a megoldásra fókuszálnak. Magabiztosabbak lehetnek, azáltal, hogy felismerik saját megoldásaikat, személyes képességeiket, erősségeiket, és kedvet kapnak azok fejlesztéséhez.
A magam részéről mindig is a pozitív megerősítésben hittem és abban, hogy az emberek felé mindig jóindulattal, kedvességgel és megértéssel érdemes fordulni. Soha nem a gyengeségeiket, hanem azokat a tulajdonságaikat, erősségeiket találjuk meg, amelyekre építeni lehet.
A mai napig nem tudok felidézni egyetlen olyan alkalmat sem, amikor ez ne működött volna.
コメント